fbpx

Ryzyko dysleksji – jakie są symptomy i jak wspomagać dziecko

Zapisz się na 2-godzinne szkolenie na żywo dla nauczycieli w Centrum Organizacji Szkoleń! Spotkanie rozpocznie się 26.04.2020 o godz. 19:30! Najlepsza okazja, by podnieść kompetencje jako nauczyciel, oraz otrzymać pakiet gotowych materiałów dodatkowych. 

77,00 

SKU: ryzyko-dysleksji-przedszkole Kategoria: Tag: Kurs: Szkolenie na żywo 26.04.2021r. g. 19.30

Availability: Na stanie

Szkolenie na Żywo w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem, a także dostępem do nagrania.

Ryzyko dysleksji – jakie są symptomy i jak wspomagać dziecko na zajęciach przedszkolnych

i wczesnoszkolnych

Według M. Bogdanowicz ryzyko dysleksji to wybiórcze zaburzenia w rozwoju psychoruchowym, które mogą warunkować wystąpienie specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu. 

Termin ten stosuje się również w odniesieniu do uczniów, którzy napotykają na pierwsze, lecz nasilone, trudności w nauce – pomimo inteligencji w normie, dobrze funkcjonujących narządów zmysłu, właściwej opieki wychowawczej i dydaktycznej w domu oraz w szkole.

Im wcześniej podjęta stymulacja i interwencja, tym większe szanse na sukces edukacyjny dziecka.

Program szkolenia na żywo

  1. Mity na temat dysleksji – czym są, a czym nie są specyficzne trudności w uczeniu się.
  2. Symptomy dysleksji w poszczególnych etapach rozwoju dziecka.
  3. Sprawdzone metody pracy dostosowane do dziecka z ryzyka dysleksji.
  4.  Obszary odpowiedzialności w zakresie współpracy nauczyciel- specjalista-rodzina 

Opis Szkolenia na Żywo

Podczas szkolenia pogłębisz swoją wiedzę o ryzyku dysleksji i na podstawie najnowszych danych o dysleksji będziesz wiedział jak zmodyfikować swoje metody pracy z dziećmi z ryzykiem dysleksji.

Korzyści dla uczestnika szkolenia w Centrum Organizacji Szkoleń:

  •  pogłębisz swoją wiedzę o ryzyku dysleksji
  • otrzymasz wizualne materiały do wykorzystania w pracy stacjonarnej i zdalnej
  • będziesz wiedział jak dostosować swoje metody pracy, aby uczeń z dysleksją zdobył sukces edukacyjny

Dla kogo jest to szkolenie:

  • nauczycieli i specjalistów pracujący w przedszkolu i klasach I-III

 Prowadząca:

    Dorota Lubas

nauczyciel dyplomowany, od 10 lat właścicielka placówki edukacyjno-terapeutycznej Pracowni i Rozwoju Kreska, dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej. Z wykształcenia mgr resocjalizacji – pedagog specjalny, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, ukończone studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, od 23 lat związana zawodowo ze środowiskiem dzieci i młodzieży – również niepełnosprawych; certyfikaty licznych kursów, m.in Kurs Dramy Stosowanej, Kurs I stopnia pracy Metodą Weroniki Sherborne, kurs trenerski I stopnia, certyfikat psychomotoryki wg Procus i Block,  kursy doskonalące w ramach WDN, certyfikat terapeuty ręki.  Swoje doświadczenie zdobywała w pracy z młodzieżą w gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, z niedostosowanymi społeczne, prowadząc prywatny gabinet oraz tworząc i realizując projekty  w NGO. Twórczyni autorskich programów terapeutycznych i edukacyjnych. Jest autorką „Opowieści terapeutycznych” dla dzieci oraz pierwszego w Polsce kursu online Multisensoryczny Trening Płynności Czytania dla dzieci z dysleksją i ryzyka dysleksji. Specjalizuje się w tematyce dysleksji i trudności szkolnych. Zajmuje się terapią dzieci ze spektrum dysleksji, dzieci nieśmiałych, dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzi treningi kreatywności dla dzieci i młodzieży wykorzystując metodę dramy stosowanej, warsztaty,  treningi TUS oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

 

Przewiń do góry