fbpx

Strategia integracji sensorycznej – jak wspomagać dzieci z zaburzeniami

Szkolenie „Strategia integracji sensorycznej” na żywo dla nauczycieli zakończone jest certyfikatem. Spotkanie rozpocznie się 11.05.2021 o godz. 19:00

77,00 

SKU: strategia-integracji-sensorycznej Kategoria: Tag: Kurs: Szkolenie na żywo 11.05.2021 g. 19:00

Availability: Na stanie

90-minutowe  szkolenie na żywo w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem, a także dostępem do nagrania. Dodatkowo uczestnik otrzyma skrypt, czyli program interwencji dla dzieci z zaburzeniami uczenia się na podstawie strategii integracji sensorycznej.

„Strategia integracji sensorycznej – jak wspomagać dzieci z zaburzeniami”
Szkolenie na żywo dla nauczycieli i pedagogów!

Spotkanie rozpocznie się 11.05.2021 o godzinie 19:00!

 

Wciąż pojawiające się nowe wyniki badań wskazują, że wiele dzieci z trudnościami w uczeniu się potrzebuje wsparcia w zakresie integracji sensorycznej. Ważne jest zatem, by nauczyciele i specjaliści posiadali szeroką wiedzę na temat rozwoju sensorycznego dziecka, a także zaburzeń integracji sensorycznej, co pozwoli im rozpoznać trudności oraz prowadzić interwencję zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego dziecka.

Program szkolenia na żywo

 • Ludzki mózg – zasady funkcjonowania,
 • Proces integracji – co to takiego,
 • Zaburzenia integracji i ich konsekwencje
 • Ogólne zasady i metody interwencji,
 • Opis wybranych zaburzeń wpływających na proces nabywania umiejętności uczenia się, w tym percepcja kształtu i przestrzeni, apraksja rozwojowa, zaburzenia słuchowo-językowe, zaburzenia lateralizacji,
 • Programy wsparcia w zakresie konkretnego zaburzenia,

Opis szkolenia

Badania mózgu, które przeplatają się z obserwacjami i badaniami zachowania, dają nam naukowe podstawy, by zrozumieć niektóre aspekty integracji sensorycznej, w tym percepcji. Ich wyniki pozwalają na sformułowanie teoretycznych założeń, na podstawie których opracowywane są procedury terapeutyczne, stanowiące fundament codziennego wspomagania dzieci z zaburzeniami uczenia się i swoistymi dysfunkcjami integracji sensorycznej. Podczas szkolenia omówione zostaną najczęściej występujące zaburzenia, w tym zaburzenia percepcji kształtu i przestrzeni, apraksja rozwojowa, zaburzenia słuchowo-językowe, zaburzenia lateralizacji, a także zaproponowane zostaną metody pracy terapeutycznej, czyli program terapeutyczny z konkretnymi wskazówkami, jak wspomagać rozwój dziecka. 

Korzyści ze szkolenia w Centrum Organizacji Szkoleń

 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu integracji sensorycznej i procesów uczenia się oraz zaburzeń percepcyjnych,
 • Zdobędziesz wiedzę  praktyczną sprawdzoną przez dr Adrianę Kloskowską, a opartą na naukowych badań – odwołania do literatury, badań, doświadczeń praktyka – pedagoga specjalnego z 18-letnim doświadczeniem, specjalistę ds. wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapeutę integracji sensorycznej,
 • Motywację do pogłębiania wiedzy z zakresu pracy z uczniem z SPE,

Dla kogo jest to szkolenie

 • Nauczyciele przedszkoli i szkół,
 • Pedagodzy specjalni,
 • Psychologowie,
 • Pedagodzy szkolni,
Prowadząca

 

Adriana Kloskowska
dr Adriana Kloskowska
dr Adriana Kloskowska
Nauczyciel dyplomowany, polonista, pedagog specjalny, specjalista szkolenie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz pracy z uczniami z autyzmem, terapeuta integracji sensorycznej, wykładowca akademicki, doradca zawodowy i coach kariery, właściciel i szkoleniowiec w Impuls do Rozwoju, mówca motywacyjny, autorka materiałów i programów szkoleniowych dla dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i doradców zawodowych, projektów rozwojowych i artykułów, które publikuje w Charakterach, Newsweek Psychologii, Głosie Pedagogicznym, Monitorze Dyrektora Szkoły, Monitorze.
Specjalizuje się m.in. w kompetencjach kluczowych, ocenianiu kształtującym, myśleniu krytycznym, nowoczesnych technologiach, pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, doradztwie zawodowym, jestem autorką kursów internetowych „Wykorzystanie narzędzi TOC na języku polskim”, czyli jak ciekawie uczyć form. Dyrektora Przedszkola, Forum Placówek Niepublicznych, Wczesnej Edukacji, Horyzontach Anglistyki, TIKu w Edukacji, Terapii Specjalnej, redaktor naczelna Kwartalnika Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej, Integracja Sensoryczna, pasjonatka ludzkiego mózgu, propaguje edukację opartą na wiedzy nt. naturalnych dźwigni umysłu, prowadzi na FB stronę Impuls do rozwoju edukacji oraz grupę Impuls dla nauczycieli, autorka bloga  mama nastolatki.


Pokaż ukrytą treść

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strategia integracji sensorycznej – jak wspomagać dzieci z zaburzeniami”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry